Що являє собою логістика

Термін «логістика» ще недавно був не дуже поширений, про нього знало небагато людей. Тепер нам відомо, що це слово означає галузь, яка опікується сферою управління руху товарів або послуг. Зміни в у ринкових відносинах призвели до скорочення ролі дистриб’юторів, і доставляння товарів від виробника напряму відбувається усе частіше. Великі компанії мають цілі логістичні відділи або навіть структури чи департаменти. Вони можуть мати різні профілі, відповідати за транспорт, виробництво, інформацію, складування, таможню тощо.

Але найпоширенішими і найпотрібнішими є галузі закупівель, збуту, міжміських та міжнародних перевезень. Тому звужено поняття «логістика» наразі можна рахувати напрямом, що розробляє та вивчає різні методи щодо оптимізації та транспортування людей або товарів. Робота логістом постане у виконанні логістичних завдань. Незалежно від точок перевезення, грузи або пасажири повинні бути доставлені відповідно до укладених умов та:

·         своєчасно;

·         у потрібне місце;

·         в заявленій кількості;

·         з якомога меншими витратами;

·         з відповідними якістю та сервісом.

Часто компанії намагаються скоротити свої витрати, а логістика є однією з найбільш витратних статей.

Чим займається логіст

Робота, пов’язана з логістикою, в будь-який з компаній є затребуваною і вельми відповідальною. У цій сфері цінуються спеціалісти, що можуть вдало провести предмет перевезення з мінімальною витратою коштів. Іншими словами, логіст — це фахівець, що організовує і контролює супровід товарів від виробництва до кінцевих точок, розробляє схеми поставок, проводить необхідні розрахунки, знаходить партнерів, місця реалізації чи закупівлі, оформлює документи тощо.

У залежності від факторів працівник може відповідати як за весь процес доставляння, так і за певну його частину. В процесі повинен враховувати всі дрібниці, які можуть вплинути на якість продукції та її собівартість. Кваліфікований спеціаліст повинен мати декілька варіантів доставки вантажу у разі форс-мажору, і розуміти, як зробити так, щоб товар дійшов до кінцевої точки своєчасно і з мінімальними витратами.

Якими якостями повинен володіти логіст

Цей фахівець має постійно бути в курсі тих змін в законодавстві, що стосуються його роботи. Спеціальність логіст краще вибирати людям, які вміють самостійно працювати і нестандартно мислити, крім того, мають такі особисті якості:

·         організованість;

·         комунікабельність;

·         аналітичні здібності;

·         вміння планувати;

·         пунктуальність;

·         стресостійкість;

·         уміння управляти в кризовій ситуації;

·         уміння приймати рішення.

Також треба постійно вчитися новому, щоб бути у курсі новин, і бути фізично витривалим, бо адміністратор не завжди знаходиться в офісі, він може бути й на складі, або за рулем, не завжди в комфортних умовах. Великим плюсом вибору спеціальності логістика є можливість кар’єрного зростання та робота, яка є цікавою і не рутинною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *