ФОПАМ ПОЧИНАЮТЬ ВИПЛАЧУВАТИ ДЕРЖДОПОМОГУ ІЗ ЧАСТКОВОГО БЕЗРОБІТТЯ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

Сума допомоги може становити не більше розміру мінімальної зарплати.

Фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників і які вимушено не працювали через карантин, можуть отримати від держави фінансову допомогу із часткового безробіття. ФОПи повинні бути застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Це прописано у постанові уряду від 03 червня 2020 року № 453 “Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги із часткового безробіття на період карантину, встановленого Кабінетом міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Як отримати допомогу ФОПам?
Слід звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ і зібрати необхідний пакет документів.

Упродовж якого часу можна оформити допомогу?
Протягом 90 днів від моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Якою є сума допомоги із часткового безробіття для ФОПів?
Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної зарплати (4723 грн) на місяць. Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Чи оподатковується допомога із часткового безробіття?
З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Де отримати кваліфіковану консультацію щодо оформлення допомоги?

У будь-якому центрі зайнятості в телефонному режимі.

Нагадаємо, 27 квітня 2020 року Кабмін ухвалив постанову “Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття”. Документ передбачає надання 4,7 млрд грн для виплати допомоги із часткового безробіття на період карантину. Від початку реалізації проєкту правом на отримання такої допомоги вже скористалися тисячі суб’єктів малого та середнього підприємництва, що використовують найману працю. Станом на 5 червня вже ухвалено 10862 позитивні рішення щодо надання допомоги для покриття витрат на зарплату 110202 працівникам.

ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *