Сама померла, але своїми органами дала життя чотирьом різним людям

Медики Львівської лікарні швидкої медичної допомоги, що на вулиці Миколайчука, зі скорботою та повагою віддали останню шану 47-річній донорці органів, яка «поділилася» своїм серцем, печінкою та нирками з чотирма різними реципієнтами.

«У коридорі лікарні ще одна до болю щемлива мить. Під стінами в рядочок вишиковуються лікарі і медперсонал. Це коридор пошани, яким до операційної провозять ту, яка помираючи, рятує інших. Хвилина мовчання і скорботи, а ще – глибокої поваги. Це вчинок, який дає надію іншим», – написала Ірина Заславець.

Згорьованому синові донорки на вигляд немає й двадцяти років. Він майбутній священик. Вночі хлопець втратив маму – вона померла від крововиливу в мозок. Їй було усього 47. Все життя її родина, а це медики, знала – у голові жінки аневризма. Це «бомба» сповільненої дії, яка щомиті може вибухнути. І два дні тому це сталося.

За словами Ірини Заславець, попри усі спроби її врятувати, лікарі виявилися безсилими. І тоді вони ухвалили найтяжче в життя рішення – віддати органи найріднішої людини для порятунку інших. Це зробили мама, брат і син.

«Син затримався у лікарні, бо хотів почути два слова: хто ті люди, кого зараз рятує його мама. Це йому потрібно, щоб трішки втамувати біль. Лікар ділиться: їх аж четверо. Двоє, ті, що житимуть із нирочками мами, із Тернопільщини, чоловік і жінка – 47 і 35 років. Серце битиметься у грудях 45-річного одесита, а печінка врятує життя 39-річній мамі з Житомира. Хлопець плаче, але каже: так мало бути, так вирішив Бог. І просить лише потім сказати два слова – як усе минуло», – розповіла Ірина Заславець.

Усі чотири органи у боксах рознесли операційними. Усі чотири трансплантації відбувались одночасно. На ранок усі четверо прийшли до тями. Так почався перший день їхнього нового життя.

Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *