А що обираєш ти: аромат хвої чи токсичні випари пластику?

Наближаються Новорічні свята, і знову перед кожною родиною постає питання: ставити ялинку, чи ні? Якщо так, живу чи штучну? З приводу цього щороку ведеться безліч дискусій, тож вирішив взяти коментар у людини, яка безпосередньо має справу з лісом – директора ДП «Ніжинський лісгосп» Володимира Костирка

Володимире Володимировиче, то все ж: жива чи штучна?

Кожен має дати відповідь на це питання сам і визначитися, що він очікує від новорічного деревця: аромат хвої чи токсичні випари деяких компонентів пластику. Для мене відповідь очевидна.

Але ж якщо всі ставитимуть живі ялинки, яку шкоду це принесе природі!

Зовсім ні. Якщо купувати новорічні деревця у лісових господарствах або на ялинкових фермах – це принесе природі тільки користь, адже вирощуються вони на спеціально створених плантаціях саме для новорічних потреб.

В чому ж користь?

По-перше, відбувається постійна заміна одних ялинок іншими, а, як відомо, молоде дерево поглинає набагато більше вуглекислого газу, і, відповідно, виділяє більше кисню – процеси фотосинтезу активніші у “зростаючих” рослин. По-друге, місцеві ялинки – це місцевий виробник, що означає додаткові надходження до бюджетів.

Окрім того, наше лісове господарство пропонує ялинки із закритою кореневою системою, які після новорічних свят можна висадити у грунт.

Скільки коштують такі деревця?

Поки можу лише зазначити, що ціна ялинок у лісгоспах – набагато нижча ринкової. Трохи згодом ми оприлюднимо прейскурант з цінами, слідкуйте за новинами Сторінки ДП «Ніжинський лісгосп» у ФБ.

Велика вдячність у створенні статті Юлії Стрілець

Євген Ткаченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *