Євген Ткаченко: Математична освіта запорука успіху

Євген Ткаченко один з небагатьох людей, які отримують задоволення від своєї професії і весь вільний час вкладають в удосконаленні професійних навичок. Людина проходить тренінги, постійно навчається сам та вчить інших.
«Найважливіший вибір у житті людини – це те, якій справі вона вирішує присвятити своє життя. І чим раніше це збагне, тим щасливішим і успішнішим буде її життя. Для мене це стала математика і освітянська діяльність. Кожного дня я працюю з підлітками і можна сказати інвестую своїм досвідом у їх майбутнє», – розповідає журналістам Євген. Чотири роки роботи у коледжі, потім аспірантура вплинули на мій світогляд.
Що Вам найбільше подобається у своїй професії?

Подобається досягати цілей. Дуже приємно як влітку телефонує мама дитини і каже, що після наших занять дитина вступила туди, куди мріяла. Адже, діти продовжували навчатись в Польші, Франції, Германії, а також в КНУ ім. Шевченка, НТУУ КПІ та інших ВНЗ. Також пам’ятаю три роки тому брав участь у проєкті “Соціальний репетитор”, де раз в неділю офлайн-(класично) і декілька раз онлайн-(дистанційно) готував безкоштовно дітей до ЗНО. І вкінці заняття, ті відчуття, які виникають, коли ти дивишся в щирі та вдячні очі дітей не можна передати словами. Але на другий рік були проблеми з приміщенням, тому ми закрили проєкт.

Яку на Вашу думку місце освіта займає в житті людини?

Буду говорити за математику. Математика це все. Адже, людина, яка знає математику розбереться у всьому. Математика формує мислення та вміння аналізувати та синтезувати інформацію.

Які зараз бачите мінуси в освітній реформі?

В зв’язку з коронавірусом перехід багатьох шкіл на дистанційну освіту. А ми ще не готові до такого, оскільки не маємо відповідного інструментарію, який би підходив під потреби кожної дитини. В свій час займався цим питанням створював ресурс для допоміжного елементу під час вивчення математики: блог і ютуб канал, також створив власний відео курс по Комбінаториці. Теорії ймовірності та статистиці. Де учень зможе зареєструватись переглянути відео, скласти тест, система оцінить і вкінці складе контрольний тест і система видасть сертифікат.
Нам відомо, що Ви йдете кандидатом в депутати на місцеві вибори? Чому вирішили зайнятись політичною діяльністю?

Місцеві депутати це не політична діяльність, а громадський обов’язок громадян. Хочеться змін. Є бажання бачити Ніжин квітучим, зеленим та економічно сильним містом. Тому ми з командою розробили стратегію розвитку, де чітко та структуровано описано бачення та перспективи, на противагу нашій чинній недолугій владі.
Мені ніколи не була байдужа доля рідного міста. Ми постійно проводимо суботники, флешмоби, конкурси на знання Ніжина. Хоча частково я живу в Києві, адже тут моя робота, дуже часто буваю в Ніжині. Все частіше приїжджаючи до нього, почав порівнювати з тим, яким я пам‘ятав місто і яким воно стало: рівень життя, темпи розвитку і взагалі – перспективи. І хоча кроки до змін робляться, проте їх недостатньо, аби поламати депресивний стан оточення. Воно залежить, в першу чергу, від дій влади, які треба націлити на жителів міста, котрі податками оплачують свої бажання бачити місто успішним, квітучим з розвинутою інфраструктурою. На жаль, багато перспективних проєктів блокуються, а обіцянки надані владою не зрушуються «з мертвої точки». Вважаю, зараз Ніжину потрібні молоді, активні люди здатні відкрити місту нове дихання.

З яким гаслом йдете по життю?

Коли є альтернатива робити і не робити я виберу дію. Дуже люблю відпочивати, навчатись, подорожувати, читати класичну літературу насолоджуватись кожною миттю життя, ставити ціль і йти до неї.

Спілкувалась Марина Волинець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *