Як живеться переселенцям в модульному містечку Кам’янського?

Тимчасове містечко для переселенців з Донецької та Луганської областей вже стало постійним місцем проживання.

Марія з чоловіком та дітьми проживають в модульному містечку на Дніпропетровщині, розташаваному в місті Кам’янське. П’ять років потому вони виїхали з окупованого Луганська.

Марія

Молода жінка розповіла, як змогла впоратися з усіма труднощами, з якими стикаються люди, вимушені покинути власні домівки. Адже відомо, що проблем виникає чимало. Серед ключових: відновлення і оформлення документів, житло, працевлаштування, соціальний захист та забезпечення медичною допомогою.

«Складно було психологічно. Нове місто, нові умови для життя. Але ми не здавалися. Головне – не піддаватися паніці» – поділилася Марія.

«Я пережила війну і знаю, які страхіття там відбуваються і досі. Я все бачила на власні очі. Тому, переїхавши сюди, зрозуміла, що у Кам’янському спокійно… Звичайно, коли їхала, виникало багато різних питань. Приміром, де заробляти кошти? Чи звикнемо до нових умов? Але нам вдалося зібратися і не впадати у відчай. Проблем з оформленням документів не виникало.Чоловік досить швидко знайшов роботу. Також відчувалася допомога держави, завдяки Програмі підтримки внутрішньо переміщених осіб» – розповідає Марія.

Подружжя виховує трьох дітей. Назад до Луганська повертатися не збираються. Хочуть купувати квартиру у Кам’янському. Кажуть, що вже багато людей переїхали до Києва та інших міст України. Але їм подобається саме тут.

У модульному містечку зараз проживає 232 людини, з них 60 детей. Складається він з модульних будинків з кімнатами сімейного типу та гуртожитків, є пральні та адміністративна будівля. Модулі мають все необхідне – від меблів до кухонного приладдя. Працює 2 адміністратора. У штаті є двірник і покоївка, теж переселенці.

Адміністраторка Ольга Тулуман розповідає, що у містечку створена громадська організація «Нова оселя», яка займається благоустроєм. Восени збираються висадити дерева. Пенсіонери, які тут проживають також звикли до міста. Вони знайшли нових друзів, підтримують один одного.

Благоустройство территории
Детский праздник

На базі модульного містечка регулярно проводяться свята, де дорослі і діти мають можливість відчути турботу.

Не дивлячись на підтримку, люди сподіваються на відновлення державної програми «Доступне житло», аби переїхати у власну оселю. Вони сумують за мирними часами, та очікують закінчення війни.

Матеріал створено в рамках проекту «Reach Out», який реалізує «Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій» (Мережа розвитку) у партнерстві з «Comparative Research Network EV» за фінансовою підтримкою Міністерства закордонних справ Німеччини.

Ганна Тимошенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *