Хакерська атака на сайти Burisma і “Квартал 95”: Поліція відкрила кримінальне провадження

Хакерська атака, імовірно, вчинена спецслужбами РФ

Департамент кіберполіції Нацполіції розпочав кримінальне провадження після повідомлень в американський ЗМІ про те, що російські хакери намагалися зламали сайти кількох українських компаній, зокрема Burisma Holdins та студії “Квартал 95”.

Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

“Нещодавно ряд американських ЗМІ, зокрема New York Times, поширили інформацію про хакерську атаку на сайти кількох українських компаній, зокрема “Burisma Holdins” та студії “Квартал 95″, для викрадення персональних даних співробітників і заволодіння електронними листами керівників компаній. При цьому зазначається, що хакерська атака, імовірно, вчинена спецслужбами РФ. Департамент кіберполіції Національної поліції України за цим фактом розпочав кримінальне провадження за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції) і ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України”, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що встановлюються особи, причетні до вчинення цього кримінального правопорушення.

В МВС додали, що в рамках кримінального провадження Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань та компанії Area1, що виявила ознаки хакерської атаки, із проханням сприяти у наданні інформації, опублікованої в американських ЗМІ. Для належного розслідування обставин правопорушення Нацполіція ініціює створення спільної міжнародної слідчої групи, до складу якої будуть запрошені представники ФБР.

Нагадаємо, група російських хакерів намагалася зламати сайт компанії “Квартал 95”.

Крім того, повідомлялося, що російські військові хакери здійснювали спроби злому сайту української газової компанії Burisma, в раді якої працював Гантер Байден, син колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена, одного з претендентів на посаду президента США на наступних виборах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *