На очах львів’ян посеред вулиці били та ображали дівчину, містяни відверталися – “Мене не стосується!”

Скільки людей готові втрутитися, якщо стануть свідками насилля?

У Львові провели соціальний експеримент, під час якого актори інсценували сцени побутового насильства. Про це розповіли у Львівській міськраді.

Як зазначається, ініціатива працівників Львівського міського центру соціальних служб «Між нами» та акторів Народного театру сатири «Під мостом» полягала в тому, щоб перевірити, скільки людей готові втрутитися, якщо стануть свідками насилля над людиною.

Актори, що зображали пару, на вулицях робили вигляд, що сваряться та б’ються між собою. Відреагували на насильство лише 2% перехожих. На сварку реагували ще рідше – лише піввідсотка перехожих.

Найчастіше люди, які не вступилися за жертву конфлікту, аргументували це тим, що «Це мене не стосується», «Я не маю часу на це», «Я поспішаю».

Дехто казав, що одразу зрозумів, що перед ним – актори. Інші пояснювали, що з ними дитина, а хтось просто чекав, щоб відреагував хтось інший.

«Зреагуєш, потім на тебе ж заяву напишуть», «В нас звикли, що моя хата скраю, а коли стається біда, то ті ж самі люди найбільше кричать: «Як можна було таке допустити?», «Треба завжди реагувати, коли бачиш такі ситуації, не важливо, чи поспішаєш, чи з дитиною, просто підійти і запитати, чи потрібна допомога. Не так важко, а це врятувати чиєсь життя», – коментують львів’яни.

«Не перестаю дивуватись таким соціальним акціям. Хто що від того виграв? Що змінилося? Кого це змінило? І хтось же на це гроші викидає… Краще б віддали їх на системне виховання молоді», «Отак і живемо! В всьому в нас винна влада, а людські якості самі в собі знищуємо!», – додають інші.

знайюа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *