Кандидат на мера Дрогобича відмовився від дебатів на каналі «UA: Львів» і запропонував дебатувати на смітнику


11 листопада на суспільному регіональному телеканалі «UA: Львів» мала відбутися програма «Виборчий округ. Дебати» у форматі теледебатів між кандидатами  на посаду голови Дрогобицької об’єднаної територіальної громади Тарасом Кучмоюта Андрієм Веселим. Але дебатів не відбулося через те, що Андрій Веселий не прийшов у студію, і замість суспільного телеканалу запропонував Тарасу Кучмі зустрітися на сміттєвій базі на вулиці Гайдамацькій  у Дрогобичі.

Про свою відмову від дебатів у студії «UA: Львів» Андрій Веселий повідомив у ролику, який опублікував на своїй фейсбук-сторінці. Під час прямого ефіру ведучий Володимир Перерва розповів, що офіційної відповіді-відмови від Андрія Веселого телеканал не отримав.

Напередодні дебатів команда Суспільного від представниці виборчого штабу Андрія Веселого по телефону дізналася, що їхній кандидат не приїде до студії Суспільного. 

У записаному ролику Андрій Веселий сказав: «З надзвичайною повагою ставлюся до точки зору пана Олега Синютки, який, як і я, був змушений відмовитися від участі в дебатах на Суспільному».

У відео від 10 листопада він зазначив, що хотів би, щоб дебати відбулися в Дрогобичі, на відкритому повітрі, на вулиці Гайдамацькій.

«Почалися інтриги і мене намагаються уже втягнути в дебати в закритій студії у Львові. Може пан Кучма просто боїться відповідати перед людьми на складні питання? За ці 5 років їх накопичилося справді багато. Що ж, пане Кучма, уникаєте відкритої дискусії – маєте повне право відмовитися від дебатів. Але я не відмовлюся. Дебати на Гайдамацькій пройдуть – з вами або без вас», – сказав він.

Тарас Кучма у студії каналу «UA: Львів» прокоментував заклик Андрія Веселого: «Якщо є дебати, то дебати повинні вестися професійно. Вони повинні вестися один на один з аргументами і аргументацією. Дебати не можуть вестися на смітнику. На Гайдамацькій це ж не даремно було вибрано. Це є перевалочна база, де ми зі всього міста звозимо сміття і після того його вивозимо на полігони, з якими підписані контракти. Такий формат він не є конструктивний і якщо людина хоче повторити “стадіон так стадіон”, такого більше в державі не буде. Я пропоную і буду пропонувати ми можемо ще конструктивно вести діалог по програмах, в студії медіацентру або в студії школа виборця. Нехай людина доказує всі свої можливості».

Повторне голосування за кандидатів на посаду міських голів Львова та Дрогобича відбудеться 22 листопада. У другий тур виборів голови Дрогобицької ОТГ пройшли чинний міський голова Тарас Кучма (40,55% голосів) та підприємець Андрій Веселий (25,47% голосів). Загалом на посаду міського голови Дрогобича зареєстрували 10 осіб.

Нагадаємо, «UA: Львів» також запросив на дебати кандидатів на посаду міського голови Львова Андрія Садового та Олега Синютку. Тоді Олег Синютка сказав, що формат дебатів на «UA: Львів» не відповідає Виборчому кодексу України.

11 листопада крайній день, коли кандидати мали дати свою відповідь Суспільному щодо участі у проєкті. Андрій Садовий 6 листопада написав Суспільному: «Щиро вдячний за запрошення на участь у проекті “Виборчий округ. Дебати” у форматі телевізійних дебатів. Із радістю долучусь».

5 листопада Олег Синютка сказав, що його не влаштовує безкоштовна участь у «Виборчому окрузі. Дебати» на Суспільному. Він вважає, що дебати – це форма агітації, за яку кандидати платять. Команда  «UA: Львова» наголосила, що їхня програма «Виборчий округ. Дебати» — це не майданчик для політичної агітації кандидатів і участь у ній не оплачується.

11 листопада телерадіокомпанія отримала листа від пресслужби Олега Синютки, де сказано, що кандидат «безумовно зацікавлений взяти участь у такому проєкті», посилаючись на попередній лист до редакції «UA: Львів». «Виборчий округ. Дебати» між Андрієм Садовим та Олегом Синюткою  має відбутися 18 листопада, дебати триватимуть 90 хвилин. Якщо хтось із двох кандидатів не з’являється для участі у програмі, то прямий ефір проєкту скорочується пропорційно на 50%.

Програма «Виборчий округ. Дебати» складатиметься  із таких блоків: 

вступне слово учасників;

блок тематичних запитань учасників один одному;

блок запитань від журналістів рівновіддалених від обох учасників ЗМІ (один журналіст — одне запитання, спільне для учасників);

фінальні промови учасників.

Черговість виступів учасників у кожному блоці визначить жеребкування на початку прямого ефіру. Щоб гарантувати однаковий обсяг ефірного часу для кожного із учасників, буде відведено чіткий час на запитання-відповіді, а безпосередньо на екрані вестиметься облік використання учасником цього часу. Модеруватиме дебати редактор суспільно-політичного мовлення «UA: Львів», який стежитиме за дотриманням регламенту.

Суспільне Львів готове до співпраці з іншими регіональними телеканалами, а саме: дає можливість безкоштовної ретрансляції прямого ефіру токшоу «Виборчий округ. Дебати» 18 листопада усім зацікавленим медіа. 

Фото: скріншот програми «Виборчий округ. Місцеві»

Детектор медіа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *