Дмитро Гордон: «це просто дурниця на дурниці сидить й дурницею поганяє»

“Нічого дурнішого, ніж локдаун, придумати неможливо. Це такий удар буде по малому, середньому бізнесу, по людях, які і так ледве виживають, по бюджету, нарешті, по бюджету міст. Вони знову недоберуть величезні гроші, і все це в підсумку позначиться на нас. Я думаю, що коронавірус, крім того, що приніс стільки бід здоров’ю українців, ще й оголив цілковиту дурість нашої влади, бо інакше, ніж дурістю (якщо не тупістю) введення то локдауну, то “карантину вихідного дня” я назвати не можу.
Чим відрізняються шахісти, особливо гросмейстери, від звичайних людей? Шахісти прораховують ходи наперед, а видатні шахісти прораховують на багато ходів уперед. Перш ніж входити в коронавірусну історію, наші керівники мали прорахувати всі можливі ходи. Для цього треба було зібрати фахівців, ретельно вивчити міжнародний досвід, не витрачати ковідного фонду на дороги. Для цього багато чого треба було [зробити].
Що ми маємо на сьогодні? Купу некомпетентних дій. Улітку треба було, звичайно ж, вводити штрафи за неносіння масок, щоб погасити поширення пандемії, потужно проводити тестування, закуповувати апарати ШВЛ із фонду, готувати місця в лікарнях. А не зараз кричати, що скоро не вистачить місць. Чого ж ви влітку не готували? У вас купа грошей була. Тобто це просто дурниця на дурниці [сидить] й дурницею поганяє.
По економіці локдаун ударить дуже сильно. По малому і середньому бізнесу – катастрофічно. Але ви врахуйте: люди, коли увійшли в перший виток пандемії, ще мали якісь гроші на руках, заощадження. Зараз величезна кількість людей мені каже: “Ми голі й босі. У нас немає нічого. Якщо зараз знову все закриють, нам нічого буде їсти”. Невже це не можна враховувати? Якщо введуть локдаун, торгові центри й кінотеатри закриють, а транспорт не закриють. Тобто люди будуть гуляти та їздити у транспорті. Так би вони були в кінотеатрі, де можна розсадити людей так, щоб вони не заражали [одне одного], а зараз вони будуть дихати одне на одного в метро. Багато хто досі не хоче носити маски, їх не особливо штрафують за це. Дурість? Дурість!” – зазначив журналіст. 
Це міна сповільненої дії. Центр каже: “Вводимо локдаун”, а регіони відповідають: “Ми не підкоряємося”. Політична ціна непокори, знаєте, яка? Дуже велика. Заяви Садового і Марцінківа – тільки початок. За ними це заявлять усі [інші] регіони. Вони скажуть: “Ми підкорятися не будемо і локдаун вводити не будемо”. Знаєте, чому? [Мер Києва Віталій] Кличко сказав, що внаслідок першого локдауну бюджет Києва недоотримав 5 млрд грн. Введуть знову. І що? Ще більше недорахують. Так це Київ. А що говорити [наприклад] про Черкаси або Чернігів? Регіони відмовляться це виконувати – я це знаю і ви знаєте. Що скаже центр новообраним мерам? У центру є яйця, щоб вимагати? Ні. Центр мовчки спостерігатиме. Наступний хід передбачу (це мали [президенту] Володимирові Олександровичу [Зеленському] його радники розповісти, але там радити практично нікому). [Мери] подивляться: “Ага, проскочило? Проскочило. Що нам Зеленський зробив? Нічого не зробив. А чого? Тому що не може. Так ми господарі життя!” Далі регіони взагалі не будуть нічого виконувати, тому що пройде цього разу (а воно пройде)”, – прогнозує журналіст. 
“Мені здається, що якщо центральна влада введе локдаун і його відмовляться виконувати регіони, за дуже невеликий проміжок часу це може призвести до перезавантаження всієї влади, включно з президентом. Я сказав жорстко, але я відповідаю за те, що говорю, – сказав Гордон і звернувся до влади. –Перш ніж вводити локдаун, подумайте сто разів. Тому що ви можете введенням локдауну підписати собі вирок. Локдауном ви можете припинити своє існування як чиновники, як керівники країни. Це дуже серйозна історія. Не думайте, що локдаун ввели, потім зняли. Ні. Це політично, економічно найважливіша річ. І треба прорахувати всі плюси й мінуси”.

Гордон Дмитро в ефірі 24 каналу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *