В Україні посилять захист журналістів

  Верховна рада ухвалила в цілому закон № 3633 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України відносно посилення відповідальності за вчинення кримінальних злочинів проти журналістів».

  Документ підтримав 341 народний депутат. Так, за незаконне вилучення у журналістів зібраних ними матеріалів штрафуватимуть на суму від 8,5 до 17 тис. грн. Раніше штраф за таке правопорушення складав 850 грн. За спробу впливу на журналіста для запобігання виконання їм професійних обов’язків каратимуть штрафом від 17 до 34 тис. грн. Раніше це було передбачено штрафом у розмірі 3,4 тис. грн. За такі правопорушення, здійснені посадовцями, будуть карати штрафом в розмірі від 34 до 51 тис. грн.

  Також документ передбачає покарання у виді від 7 до 14 років позбавлення волі за загрозу журналістові вбивством, насильством, знищенням або ушкодженням його майна. Те саме стосується погроз близьким родичам і членам сім’ї журналіста, умисного нанесення побоїв легкої, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень у зв’язку зі здійсненням законної професійної діяльності, скоєних повторно або за попередньою змовою групою осіб або організованою групою.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *